aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_5765 aDSC_5765

Žebříčky 12/2011

01.12.2011 19:25

1.12.2011 Byly zveřejněny všechny nejdůležitější světové pořadníky pro měsíc prosinec roku 2011: PSA, WISPA i ČASQ. Co je nového?

Světoví muži

První světové místo mezi muži neochvějně drží a dokonce náskok navyšuje Angličan Nick Matthew. Bohužel k této skutečnosti hodně přispívají i častá zranění jeho v největšího konkurenta z posledních dvou let Egypťana Ramyho Ashoura. Na druhé místo se probojoval - a zaznamenal tak své historicky nejlepší postavení - nedávný dvojnásobný vítěz "asijského" turné (Hong Kong, Kuvajt) - James Willstrop (Anglie). Na třetí pozici se po dlouhé době vrací Francouz Gregory Gaultier. Až za něj se na čtvrté místo propadl (prozranil) již zmíněný Ramy Ashour.

  • Po neskutečných deseti letech ze světové desítky vypadl Francou Thierry Lincou
  • Ještě nikdy v historii PSA se nestalo, aby ani na jednom z prvních tří míst žebříčku nebyl zástupce Egypta

Světové ženy

První místo světového žebříčku žen patří - tak jak jsme již nějaký pátek zvyklí - Nicol David. Mezi ženami se bojuje až o umístění od druhé pozice dolů. V prosinci 2011 patří dvojka Angličance Jenny Duncalf a trojka její krajance Lauře Lengthorn Massaro.

  • Anglie tak po určité odmlce dominuje světovému squashi. Angličanům patří první dvě místa (a na sedmém místě je jistí Peter Barker), Angličankám 2 a 3.

Světoví Češi

České squashové fanoušky nepotěší vypadnutí Honzy Koukala z elitní světové padesátky (nyní figuruje na 52. místě žebříku PSA). V ženské TOP50 se drží obě šampionky; Lucii Fialové momentálně patří 40. příčka (pokles o 3 místa)  a Olze Ertlové 48. místo (postup o 1 místo).Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net