aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_7640 aDSC_7640

Žebříčky 3/2014

04.03.2014 06:53

Squashové žebříčky pro březen 2014 vyšly

Nick Matthew je opět samovládcem, díky vítězství na CASE Swedish Open 2014 získal půlbodový náskok před svým nejbližším pronásledovatelem Francouzem Gregem Gaultierem. Ač zraněný na třetí místo se posunul Ramy Ashour. Posun o dvě místa vpřed zaznamenal také nestárnoucí Amr Shabana z Egypta (drží 7. místo). Na své dosud nejlepší umístění dosáhl Španěl Borja Golan, když obsadil 6. místo.

V ženském světovém poli se větší změny neudály, první pětka je beze změny. O dvě místa v TOP10 poskočila Francouzka Camille Serme (nyní 6.) a Annie au z Hong Kongu (9.)

To české žebříčky se chvěly v samých základech, když jimi kromě sportovních výsledků zatřásla i nečekaná změna soutěžních pravidel vprostřed sezóny a těsně před mistrovstvím republiky. Raketou v TOP10 je Jakub Šichnárek, který poskočil o 11 míst, naopak největší propad zaznamenal Jan Koukal (pokles o 4 místa).

Kometou mezi ženami je Zuzka Kubáňová, která vylétla o 6 míst na bronzový stupínek, o 4 místa se vpřed posunuly i Eliška Jirásková (nyní 8.) a Marika Doubravová (9. pozice). Po 19 měsících opustila nejlepší desítku Kristýna Alexová, které po propadu o 6 míst patří 11. místo.

 

 

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Pavel: Pokud to není úmysl, je toto další ukázka neznalosti autorů tohoto portálu, který se vyjadřuje k problematice, o které nemá ani základní informace. K žádné změně pravidel nedošlo, natož aby se měnilo cokoli, co by mělo vliv na účast nebo nasazení na MČR. Upravil se pouze způsob zveřejňování pořadí hráčů na žebříčku soutěže, které se tito aktivně neúčastní, a upravily se některé formulace, které by v případě neodehrání většího počtu turnajů mohly vést k zániku žebříčku. Tyto úpravy byly provedeny k 1.lednu 2014 a neměly žádný vliv na probíhající soutěže. Dokladem je citace ze zápisu VV ČASQ ze dne 28.11.2013 „Byly udělány pouze nejnutnější změny v Klasifikačním řádu a souvisejících článcích Soutěžního řádu - změna nepřesných formulací, nesrovnalostí ve zveřejňování pořadí na žebříčcích a především upřesnění systému sestavování žebříčků, který dle původního znění mohl při zrušení většího počtu turnajů vést k úplnému zániku žebříčků. Širší úprava SŘ není v současné době možná s ohledem na možný zásah do již probíhajících soutěží. SŘ s vyznačenými úpravami je přílohou tohoto zápisu. SŘ s úpravami vejde v platnost k 1.1.2014“ Vzhledem k tomu, že to není to poprvé, co se zde prezentují obdobné nesmysly a polopravdy bez toho, že by se kdokoli pokusil zjistit korektní informace, doporučuji brát informace zveřejněné na tomto portálu s rezervou.

03.03.2014 01:40

admin: Dobrý den Pavle, děkujeme za reakci k článku. Předpokládám, že Váš obsáhlý komentář se týká především věty: "To české žebříčky se chvěly v samých základech, když jimi kromě sportovních výsledků zatřásla i nečekaná změna soutěžních pravidel vprostřed sezóny a těsně před mistrovstvím republiky." Za mne několik postřehů: * Že se vprostřed sezony došlo k nečekané změně pravidel je, myslím, nezpochybnitelné. Datum platnosti nových pravidel je k 1.1.2014 * Osobně chápu i Vaše vyjádření: "došlo především k upřesnění systému sestavování žebříčků" jako jistou indikaci toho, že se změnil způsob sestavování žebříčku. Pochopil-li jsem změněný systém správně, vyplývalo z něj i to, že (oproti předchozímu) by se do nominace žen na MR nedostala Olga Ertlová? Za Vaše vyjádření budu vděčný. V. Morkus squashPage.net

04.03.2014 23:28
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net