aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_1919 aDSC_1919

Žebříčky 6 / 2012

01.06.2012 14:26

1.6.2012 Světové squashové žebříčky PSA a WSA byly dnes zveřejněny. V TOP 10 mužů nedošlo na prvních 5-ti pozicích k žádné změně, i přesto, že Nick Matthew vybojoval titul na British Open v Londýně. Prvním tedy zůstáva James Willstrop, i když Nickovi se podařilo náskok Jamese na nejvyšší pozici stáhnout. Třetí příčku okupuje Greg Gaultier. Následují Egypťané 4.Ramy Ashour a 5.Karim Darwish. O příčku vpřed se posunul na 6-té místo Peter Barker (dokázal na již zmiňovaném British Open ve čtvrtfinále porazit Grega Gaultiera) a jde o Peteruv rekord, ještě nikdy nebyl na světě tak vysoko. Své místo si v nejlepší desítce světa opět vydobyl 36-ti letý Thierry Lincou (zvítězil jako nenasazený na turnaji Bluenose Classic v Kanadě). Na pozici 11 tak vytlačil Daryla Selby.

Na poli ženského squashe stojí za zmínku zasloužený skok 16-ti leté juniorky Nour El Sherbini o sedm příček vpřed až na pozici 7. O tento posun se postarala její účast až ve finále British Open. Vzhledem k jejímu věku o této hráčce bez debat budeme slýchat stále častěji.

České žebříčky 6 / 2012 již také spatřily světlo světa. Mezi muži nedošlo v TOP 10 k změně žádné. 1. Lukáš Jelínek, 2. Petr Martin, 3. Roman Švec. Skokanem měsíce může být vyhlášen Jaroslav Příhoda, který poskočil o 12 míst až na pozici 11. Výrazněji si polepšili také další hráči - Adam Kilián o 6 míst na současné 18. místo a Jakub Stupka o 7 míst na 19 pozici. Všichni zmínění hráči jsou členy Squashclubu Strahov. Ženy si pořadí v první desítce jen lehce proházely. 1. Anna Klimundová, 2. Tereza Svobodová, 3. Kateřina Vágnerová.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net