aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_8634a aDSC_8634a

Žebříčky 6/2014

02.06.2014 07:56

V měsíci červnu 2014 se v TOP 10 PSA žebříčku nemění vůbec nic. Gregory Gaultier dále setrvává na pozici světové jedničky. Kdo se přišel podívat v Praze na zápasy play off extraligy, mohl momentálně nejlepšího hráče spatřit na vlastní oči, jak doprovází Veroniku Koukalovou, či trénuje s Lucií Fialovou na jednom z volných kurtů centra. Greg ovládl letošní ročním British Open, kde ve finále porazil světovou dvojku Nicka Matthewa a tím si upevnil svou pozici na trůnu. Na nižších stupních žebříčku dosahuje svého nejlepšího úspěchu kariéry další Francouz - Mathieu Castagnet. Poprvé se mu podařilo postoupit do TOP 20, přímo na pozici 18, posun o 5 příček vpřed. Za tento skok vděčí i výbornému výkonu ve čtvrtfinále British Open, kde získal skalp Gorji Golana. Jan Koukal je momentálně 62, posouvá se o 5 pozic výše. Český hráč však byl nucen pro zranění ukončit předčasně své australsko/novozélandské turné a dát si několika týdenní pauzu v hraní potřebnou k doléčení.

Na ženském WSA žebříčku se na prvních 6-ti místech nic nemění, níže se odehrávají drobné změny. Squashová "veteránka" 37-mi letá Madeline Perry po dlouhé době vypadává z TOP 10, je 11. Svého nejlepšího historického úspěchu dosahuje Amanda Sobhy, posouvá se o 3 místa vpřed na pozici 13. Lucie Fialová je 47, Olga Ertlová 59. Připomeňme si, že česká mistryně ve squashi 2014 Olga se rozhodla pro ukončení profesionální kariéry, a i když squash stále hraje výborně, již se tréninku nevěnuje tolik, jako v případě profesionálního hraní.

Za zmínku o událostech uplynulého měsíce stojí ještě zásadní životní změna dvou squashových hráčů - Tareka Momena a Raneem El Welily, kteří se rozhodli spojit své životy v manželství :-).Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net