aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_4004 aDSC_4004

20. výročí založení Squashclubu Strahov - 26.11.2013

26.11.2013 20:24

První squashový kurt na českém území byl postaven v květnu roku 1989 v prostorách hotelu Fórum v Praze. V roce 1992 byla založena Česká asociace squashe. V roce 1993, přesněji 26.11., vznikl historicky nejúspěšnější český squashový klub - Squashclub Strahov. Původní squashové kurty standardních rozměrů, které strahovský klub v tomto roce otevřel v blízkosti stadionu, sice dnes už neexistují (squash na nich vystřídal beachvolejbal), ale na konci devadesátých let klub postavil další dvě squashová střediska přímo v tribuně spartakiádního stadionu, která fungují dodnes.

Největší mužskou hvězdou, která prošla řadami hráčů Squashclubu Strahov, se jistě stal dnes čtrnáctinásobný mistr republiky jednotlivců, vícemistr Evropy z roku 2005 a držitel 27 titulů z okruhu turnajů PSA Jan Koukal. V současnosti je místní hráčkou v řadách žen i pětinásobná mistryně republiky a držitelka titulu WSA turnaje v Krakově 2010 Lucie Fialová. Další známá jména domácí squashové scény, která zde působí nebo působila jsou například : Lukáš Jelínek, Ondřej Ertl, Jaroslav Čech, Jana Šmeralová, Anna Klimundová nebo čerstvá držitelka bronzové medaile v Mistrovství Evropy masters Helena Vladyková. Extraligový tým mužů získal pro svůj klub celkově 15 titulů, strahovské ženy zatím zdobí konto 3 tituly.

Gratulujeme k úspěšnému působení na poli squashe a přejeme hodně dalších úspěchů v celkové historii!Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net