aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_9345 aDSC_9345

Prague United aneb jak se zlepšit ve squashi a najít nové přátele

08.01.2013 07:34

Redakce SquashPage obdržela informační materiály sportovního klubu Prague United. Prague United je sportovní klub, zaměřený primárně na rozvoj squashe (ale nejen na něj) který vám pomůže:


* zlepšit fyzičku, tak abyste své soupeře mohli na kurtu utahat
* zapracovat na taktice, abyste soupeře přehrávali nejenom nohama, ale i hlavou
* naučit se stretching, abyste po namáhavém vítězném zápase byli brzy připraveni na další zápas a to vše formou příjemných sportovních setkání

 

A pár informací z pera zakladatelů :

Hrát squash není legrace... Ne, teď vážně. Je to legrace. Ale každý, kdo byl alespoň jednou na kurtu ví, že bez fyzické přípravy je snad nemožné být squashistou. Fyzička je prostě základ, bez kterého se dům techniky, drillů a herní taktiky staví velmi špatně. K čemu je znalost perfektního úderu, když je hráč příliš pomalý na to dostat se k míči a ideálně se srovnat? Nemluvě o tom, že dlouhé rally a krátké pauzy mezi sety jednoznačně nastavují "pravidla hry" - kdo necvičí, neudejchá. Kdo neudejchá, nevyhrává.

A ačkoliv squash baví všechny z nás, trénink fyzičky si neužívá skoro nikdo - dělá-li se řádně, je to zosobněná bolest a pot. Jak se ale k pravidelnému cvičení donutit, když je mnohem lepší dát si (druhé) pivo, šestý knedlík a vůbec radši zůstat v posteli? Odpověď nabízí sportovní klub Prague United, skupina (původně jen squashových) nadšenců, kteří pořádají společné tréninky zaměřené mimo jiné právě na fyzičku. Myšlenka Prague United je jednoduchá: Ve skupině se trénuje lépe, hecung a soutěžení totiž motivuje, tlačí vpřed. A do klubu nemusíte být ani registrováni, abyste mohli cvičit s ostatními.

Forma tréninků je různá, škála je široká. Běh, schody, kruhové tréninky, posilování, ale i sparing při hře, tréninky se squashovým trenérem (skupinové i pro jednotlivce)... A pozor! Prague United mají i tréninky zaměřené výhradně na protahování. Jedno je jisté - jestliže málokdo cvičí fyzičku, tak snad skoro nikdo nedělá pořádný strečink. I v tom vám Prague United pomůže.

Myslíte-li to se squashem vážně, cvičení a posilování se nevyhnete. Takže jak začít? Podívejte se na www.pragueunited.cz a přihlašte se na některou akci, sami uvidíte, že trénovat fyzičku a pořádně strečovat nemusí být nutně jen šedá dřina. A nezapomínejte na odvěkou pravdu, že "squash nehrajete, abyste byli fit, ale musíte být fit, abyste mohli hrát squash". 

 Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha

Modestinus: Tohle je zajímavej počin, byl jsem s nima na jedný fyzický přípravě na Strahově a bylo to super. Vždycky si řeknu s kámošema, že půjdem potrénovat, pak se nám nikomu nechce a celou dobu jen hrajem a plácáme. Tady jsme ghostovali, dělali bosu a tak. Jo, takže kdo může, jděte.

08.01.2013 18:09
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net