aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_7968 aDSC_7968

Jeden game s Olgou Ertlovou

23.04.2012 06:21

Po skončení letošního Mistrovství České republiky 2012 jsme se na jedenáct squashových otázek zeptali Olgy Ertlové. Ačkoliv měla velmi nabitý program (již byla na cestě na turnaj do HongKongu), odpověděla Olga velmi rychle a ochotně. Děkujeme a držíme palce na cestě na olympiádu 2020 :-)

Kdyby se hrálo mistrovství světa ve squashi sourozenců, ohrozil by někdo pozici Ertlů?

Obavám se, že ani v mistrovství světa sourozenců bychom neměli zrovna nejlehčí pozici. Takhle z hlavy mě napadá hned několik opravdu úspěšných rodin. Třeba Annie Au (top 10) a jeji mladší bratr Leo, ktery šplhá velmi rychle na mužském žebříčku nebo Darel Selby (top 10) a jeho sestra Lauren (top 50).

Jak často spolu s bratrem trénujete?

S bráchou příliš často netrénujeme, protože já nejsem moc často v Praze a on se teď hlavně připravuje na státnice, které ho čekají příští týden. Ale vždycky s nim ráda hraju, i když si někdy lezem trochu na nervy:-)

Zúčastňujete se společně turnajů ve čtyřhře?

S Ondrou jsme hráli jednou mistrovství republiky a tuším, ze jsme vyhráli. Ale jinak ne.

Aktuálně bydlíš v Holandsku,  jaké tam máš podmínky pro trénink?

Bydlím pořád tady v Čechách, i když tu moc nejsem. Hodně času v roce strávím na turnajích a teď i čím dál tím více v Amsterdamu. Jsou tam skvěle podmínky pro trénování. Mám tam trenérku a skupinu holek, se kterými hraji.

Je Holandsko zemí squashi zaslíbenou?

Holandsko je v mnoha směrech velmi příznivé, dobré letecké spoje, všichni mluví anglicky a příjemný a pohodlný životní styl. Dříve tu žilo hráčů mnohem víc, dnes jsou spíše v Anglii.

MČR 2012 je minulostí, až do finále byla tvoje cesta velice snadná. Jak hodnotíš svůj poslední zápas?

Ve finále jsem se nedokázala dostat do tempa a zkoncentrovat se od začátku setu. Vždycky jsem začínala hrát, až když jsem hodně prohrávala a to už si s hráčkou Lucky kvalit nemůžu dovolit. Byla to pro mě dobrá lekce a i z proher se člověk učí. Vím, na čem musím víc pracovat v budoucnu.

Jak se ti hrálo na skleněném kurtu v OC Harfa?

S kurtem jsem neměla žádné problémy, je to výborný kurt.

Kdyby ses nerozhodla pro squash, který sport by se stal tvou jedničkou?

Začínala jsem s moderní gymnastikou a baletem, ale to jsem vystřídala právě squashem a nikdy jsem toho nelitovala. Jednou bych se chtěla vrátit k tancování, na které teď nemám čas. Ale kdybych si mohla vybrat úplně znova, tak by to byl asi tenis.

Jak často během roku si zahraješ s Lucií Fialovou? Trénujete spolu někdy?

Na zahraničních turnajích jsme se nepotkaly, takže jen na MČR. Občas spolu jdeme trénovat, ale vzhledem k odlišnému programu turnajů a trénování to není moc často.

 

Kam až sahají Tvé squashové cíle?

Chci být co nejlepším hráčem, porozumět lépe hře a být schopna soutěžit na vysoké úrovni v každém svém zápase. Nyní jsem ve světové padesátce a samozřejmě se chci dostat co nejvýše. Pro tento rok bych se chtěla dostat do top 35.

Jsi jednou z tváří kampaně „Back the Bid“ - marketingové akce WSF na podporu squashe v boji o nominaci na olympiádu 2020. V kampani figurují Nicol David, Gregory Gaultier, Nick Matthew...., kdo tě oslovil? Účastníš se/ budeš se účastnit nějakých akcí na podporu olympijské nominace squashe?

V této kampani se hodně angažuje Nicol David, která se mě zeptala, jestli bych se také chtěla účastnit. Myslím, že squash má velkou šanci se na olympiádu dostat a je velká škoda, že tam zatím neni. Nevím, jestli se budu účastnit dalších akci, určitě rada s čímkoli pomůžu.

 

Děkujeme za rozhovor.Zobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net