aDSC_7070 aDSC_7070

ME jednotlivců Belgie - průběžné výsledky

06.09.2013 18:39

7.9.2013 Dvojité francouzské vítězství zakončilo letošní ME jednotlivců 2013 ve squashi. Jako první sehrály svůj zápas ženy, kde byla za 46 minut ve 4 setech úspěšnější Camille Serme 11/3, 11/7, 4/11 a 11/6. Dokázala tak obhájit loňské prvenství a připsala si na své konto druhý titul mistryně Evropy. V 17 hodin potom vyvrcholil celý turnaj zápasem Grega Gaultiera a Simona Rosnera. Za 54 minut bylo dobojováno a Gregory se poměrem 3:1 (11/9, 11/4,  8/11 a 11/3) mohl radovat ze sedmé trofeje z ME. Pouze ve třetím setu GG poněkud zvolnil nasazené tempo, naopak německý hráč zpřesnil svou hru a donutil soupeře chybovat. K tomu Gregory přidal několik nevynucených chyb a třetí set tak patřil Simonu Rosnerovi. Čtvrtý a poslední set už byl ale jednoznačnou záležitostí, soupeř francouzského hráče dokázal uhrát dva míče až za stavu 1:10.

Bronzové příčky pak vybojovali Olli Tuominen, který porazil 3:2 (7/11, 11/5, 11/13, 11/9 a 11/7)  L. J. Anjemu a Coline Aumard zdolala Gaby Huber-Schmohl 3:0 (11/8, 11/9 a 11/3).

Přímé přenosy skleněný kurt Day 4

konečné umístění českých a slovenských hráčů :

6.9.2013 ME jednotlivců dospělo do pátečních semifinálových bojů. Bohužel, už bez české účasti, Lucie Fialová včera vypadla ve čtvrtfinále po velkém boji se Švýcarkou Gaby Huber-Schmohl 2:3 (11/9, 11/9, 9/11, 13/15 a 5/11) za 75 min. Kdo se tedy má šanci stát letošním mistrem Evropy? Španěl Borja Bolan již ne, byl vyřazen L. J. Anjemou a jednalo se zatím o největší překvapení turnaje, oproti papírovým předpokladům.

Výsledky STŘEDA čtvrtfinále 5.9. 2013 :

Lucie Fialová v odpoledním velice vyrovnaném a dramatickém čtvrtfinále nakonec v 5-ti setech podlehla Švýcarce Gaby Huber – Schmohl 11/9, 11/9, 9/11, 13/15 a 5/11 za 75 minut. Právě s touto squashistkou naše hráčka úspěšně bojovala o bronz loni na EICC v Helsinkách.

Lucie Fialová - Gaby Huber-Schmohl 2:3 (11/9, 11/9, 9/11, 13/15 a 5/11) 75 min

5.9.2013 Včerejším sítem zápasů prošel do dalšího kola mezi nejlepších 16 hráčů turnaje jen Jan Koukal v mužích a Lucie Fialová v ženách (Lucka měla v prvním kole volný los a poprvé si zahraje až dnes). Do 16ky se také dokázal probojovat slovenský hráč Miroslav Celler, což je pro Slovensko rekordní historický úspěch. Dnes ve středu budou odehrána dvě kola vrchní části soutěže až po čtvrtfinále. Jan Koukal dnes v 11:20 v zápase se Švýcarem [6] Nicolasem Muellerem (21 hráč PSA) a [3/4] Lucie Fialová v 10:40 s hráčkou Nizozemí Judith Diepeveen a Mirek Celler ve 13:20 s [2] Borjou Golanem.

Z turnaje je možné sledovat zápasy na hlavním skleněném kurtu online, v dobré kvalitě, máme vyzkoušeno i na mobilních zařízeních, rozhodně doporučujeme. Odkazy na YouTube pro každý den zvlášť jsou uvedeny níže. První den byl například k vidění zápas Ondry Uherky se Stefanem Casteleyenem.